Osocze bogatopłytkowe – Wampirzy lifting

procedure Plasmolifting injection. plasma injection into the skin of the forehead of the patient

Osocze bogatopłytkowe (PRP)

 

Co to jest wampirzy lifting?

Osocze bogatopłytkowe jest preparatem krwiopochodnym.
Terapia PRP (z ang. Platelet Rich Plasma), inaczej nazywana wampirzym liftingiem, jest zabiegiem mezoterapii, która wykorzystuje działanie osocza bogatopłytkowego z pobranej bezpośrednio przed zabiegiem krwi pacjenta.
Osocze bogatopłytkowe obfituje w komórki i czynniki wzrostu tzw. peptydy, który są niezbędne do rozbudzenia innych komórek, do procesu podziału, a także są kluczowe do odnowy biologicznej tkanek skóry.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

Iniekcja osocza bogatopłytkowego w określony obszar skóry powoduje aktywację komórek macierzystych, co skutkuje toczeniem się intensywnych procesów, których efektem jest pojawianie i namnażanie się nowych, zdrowych komórek, uaktywnienie procesów naprawczych tkanek, a także pobudzenie fibroblastów do zwiększonej produkcji kolagenu odpowiedzialnego m.in. za sprężystość skóry.
Bezpośrednim skutkiem wymienionych mechanizmów jest zdecydowana poprawa kondycji i wyglądu poddanego terapii fragmentu tkanek skóry.

W czasie terapii PRP największą wartość mają:

  • TGF-b, czyli białko, które odpowiada za proces gojenia się ran i bierze udział w fazie rozwoju komórek. Jego głównym zadaniem jest przyczynienie się do wzrostu elastyczności skóry);
  • PDGF, czyli czynnik wzrostu biorący udział podczas tworzenia się naczyń włosowatych. Jego nadrzędnym zadaniem w trakcie terapii jest wpływanie na odnowę komórek skóry;
  • EFG, czyli naskórkowy czynnik wzrostu, którego zadaniem jest pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu. Celem w tym przypadku jest wpływ na poprawę jędrności skóry.

Terapia za pomocą osocza bogatopłytkowego skierowana jest przede wszystkim do ludzi, którzy są niezadowoleni z kondycji swojej skóry, ale boją się bardziej inwazyjnych metod stosowanych w medycynie estetycznej tj. botoks, czy bezpośrednia ingerencja chirurgiczna. W tym przypadku stosuje się składniki pozyskane z krwi pacjenta, co powoduje, że jest to jedna z najbezpieczniejszych metod odmładzających.
Do uzyskania pożądanego efektu zaleca się 3 lub 4 serie zabiegów ostrzyknięcia wymagających regeneracji okolic skóry.
O liczbie zabiegów i odstępach czasowych decyduje lekarz po dokładnym wywiadzie z pacjentem.

 

Dla kogo?

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą w znaczący sposób poprawić rewitalizację skóry, których określony obszar poddany terapii wymaga odbudowy i odpowiedniej biostymulacji.
Ważnym aspektem jest także fakt, że z zabiegu mogą w większości przypadków skorzystać osoby uczulone na składniki preparatów wypełniających zmarszczki, ponieważ materiał powstały z własnej krwi jest biologicznie, całkowicie obojętny dla organizmu pacjenta i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.
Terapii osoczem bogatopłytkowym mogą poddać się kobiety i mężczyźni, którym zależy na zmniejszeniu i wypełnieniu zmarszczek i bruzd będących np. pozostałością po przebytym trądziku, poprawie kolorytu skóry, a także zwiększeniu elastyczności i napięcia skóry np. dłoni, szyi. Wampirzy lifting będzie też doskonałą alternatywą dla pacjentów, którym zależy na poprawieniu ukrwienia tkanek obszaru poddanego leczeniu.

 

Przebieg zabiegu:

Przed zabiegiem lekarz pobiera od pacjenta próbkę krwi najczęściej ok. 8-10ml. Następnie odwirowuje ją w specjalnej, zawierającej jałowy amorficzny żel celem oddzielenia czerwonych krwinek od osocza bogatopłytkowego. Powstały w ten sposób preparat lekarz aplikuje za pomocą techniki stosowanej w mezoterapii albo na całą twarz, lub liniowo, czyli w obrębie bruzdy, zmarszczki.
Wampirzy lifting trwa zazwyczaj od 20 do 60 minut. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i co ważne nie wymaga hospitalizacji.
Zabieg jest wykonywany w naszym Instytucie kosmetologii ESTETICAmed, znajdującym się w miejscowości Bielsko-Biała, przy ul. Barlickiego 21.

 

Przeciwwskazania:

Przeciwwskazaniem do poddania się terapii osoczem bogatopłytkowym są: ciąża i okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, opryszczka, choroby krwi, zmiany ropne skóry, infekcja ogólnoustrojowa organizmu.

 

W celu umówienia wizyty na konsultację lekarską należy skontaktować się z nami telefonicznie lub osobiście, odwiedzając nas w naszej placówce mieszczącej się w mieście Bielsko-Biała.