Mezoterapia

Mezoterapia

Top view of Closeup portrait of female face with closed eyes get

 

Mezoterapia igłowa jest dziś jednym z najczęściej wykonywanych w ramach medycyny estetycznej zabiegów. Przeprowadzający go specjalista wykonuje w skórze liczne nakłucia, przez które wprowadza rozmaite substancje. Często jest to kwas hialuronowy, ale także aminokwasy, substancje odżywcze, czy witaminy. Wszystko zależy od celu, jaki ma zostać osiągnięty po przeprowadzeniu mezoterapii igłowej, zwanej również iniekcyjną.

Zabieg daje bardzo szybko widoczne efekty, dzięki bezpośredniemu dostarczeniu substancji do miejsc docelowych. Wysokie stężenie koktajli wstrzykiwanych w skórę zapewnia wysoką efektywność zabiegu. Ponadto, nie dochodzi do podrażnień skóry czy układu pokarmowego, jak ma to miejsce w przypadku stosowania rozmaitych kremów kosmetycznych, czy też doustnych preparatów regenerujących skórę.

Przeznaczenie mezoterapii igłowej

Zabieg ma na celu uporanie się z konkretnym problemem lub też odżywienie skóry, poprawę jej wyglądu, czy też odmłodzenie. Zwykle wykonywany jest na skórze twarzy, ale też na dłoniach i w wielu innych miejscach. Warto zauważyć, że mezoterapia iniekcyjna wykonywana jest też w celach:

– usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z konkretnych miejsc
– likwidacji cellulitu
– pobudzenia cebulek włosowych w terapii łysienia

Przeważnie w mezoterapii iniekcyjnej wykorzystuje się stworzone przez ekspertów preparaty o konkretnym przeznaczeniu. Jeśli jednak dany przypadek jest bardzo niestandardowy, specjalista może zdecydować się na samodzielne przygotowanie koktajlu, który jego zdaniem będzie w tej sytuacji najlepszym wyborem. Niemniej jednak są to sytuacje sporadyczne.

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który oddziałuje pozytywnie na skórę na dwa sposoby. Przede wszystkim na jej strukturę wpływają substancje, które są wstrzykiwane przez specjalistę. Ponadto, niebagatelny wpływ na poprawę stanu skóry ma jej samoregeneracja, do której dochodzi wskutek gojenia się licznych nakłuć.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Podczas zabiegu mezoterapii iniekcyjnej specjalista wykonuje w skórze liczne wkłucia, oddalone od siebie o ok. 1 cm. Po podaniu małych dawek substancji na powierzchni skóry tworzą się grudki. Z czasem jednak podane substancje zaczynają się wchłaniać, przez co po kilkudziesięciu godzinach grudki znikają, a także ślady po wkłuciach.

Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest na skórze twarzy, w tym również na powiekach. Ponadto, substancje odżywcze wstrzykuje się także na szyi i dłoniach, aby ujędrnić skórę oraz zredukować zmarszczki. Mezoterapię można wykonać w zasadzie w dowolnym miejscu, wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne.

Nie trzeba spełniać żadnych szczególnych wymogów, aby móc poddać się mezoterapii igłowej. Niezależnie od typu skóry, istnieje możliwość bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu. Co więcej, mezoterapia igłowa nie powoduje wyostrzonej wrażliwości na promienie słoneczne, co oznacza, że można ją przeprowadzać o dowolnej porze roku. Nie są wymagane również przygotowania do zabiegu.

Efekty mezoterapii igłowej

Zabieg wpływa nie tylko na zmianę estetyki skóry, ale również poprawia jej funkcjonalność. Wstrzykiwane substancje nawilżają i odżywiają skórę, jak również poprawiają krążenie. Stymulacja komórek produkujących włókna kolagenowa zwiększa jędrność i sprężystość skóry.
Mezoterapię igłową wykonuje się, aby poprawić ogólny stan skóry oraz ją odmłodzić. Wskazana jest u osób ze skórą zmęczoną, której zdecydowanie brakuje elastyczności. Wskazaniami do zabiegu są również blizny różnego pochodzenia oraz przebarwienia.

Zabieg mezoterapii iniekcyjnej trzeba wielokrotnie powtarzać. Początkowo wykonuje się go co 2-4 tygodnie, aż do uzyskania zadowalających efektów. Następnie co kilka miesięcy wykonuje się zabiegi podtrzymujące.

Medical device Class III to wyrób medyczny, wprowadzany do ciała w postaci gotowych zastrzyków. Jest to kwas hialuronowy znajdujący szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej.

unnamed (1)

VISCODERM

Środek posiadający najwyższej czystości kwas hialuronowy (preparat naturalny) do stosowania śródskórnego. VISCODERM® jest bezbarwnym i sterylnym żelem, z którego dobrodziejstw korzysta mezoterapia, środek ponadto świetnie rozprowadza się po tkankach. Działanie VISCODERM® ma na celu nawilżanie i odmładzanie skóry od środka. Warto wspomnieć, że środki VISCODERM® mają różnorodne zastosowanie w medycynie estetycznej. Zadbają o skórę twarzy, szyi, dłoni, a nawet dekoltu. Sam kwas hialuronowy jest jednym z najefektowniej nawilżających tkanki czynnikiem. Ciekawostką jest fakt, iż kwas hialuronowy jest w stanie wiązać od jednego do czterech tysięcy razy więcej masy wody, niż wynosi waga kwasu.

Szeroka gama produktów VISCODERM® to kwas hialuronowy (naturalny) który został wytworzony za sprawą procesu biotechnologicznego. Przy stosowaniu zwykłego kwasu hialuronowego zwierzęcego istnieje ryzyko powstawania reakcji alergicznych czy infekcji skóry. VISCODERM® jest kwasem hialuronowym sterylnym i nieodzwierzęcym, w efekcie stosowanie nie powoduje ryzyka negatywnych reakcji. Powstaje bez korzystania z organizmów modyfikowanych genetycznie. Dzięki specjalistycznemu procesowi produkcji nie niesie ze sobą zagrożenia zarażeniem wirusami oraz prionami. Wytwarza się go zgodnie ze standardami GMP.

 

Preparaty MESO CIT firmy Medi+derma :

 

MediDerma – MESO CIT BASIC SOLUTION

Wskazania:
Preparat ma na celu stworzenie bazy pod zabieg i przygotowanie skóry. Jego działanie nawilży oraz zregeneruje szybciej skórę. Zawiera w sobie składniki, za których sprawą skóra lepiej funkcjonuje, oraz spełniają działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Jest to element wspomagający leczenie fotostarzenia skóry, neutralizujący blizny, rozstępy. Wspiera terapię depigmentującą.

Właściwości:
Zawarty w preparacie pantenol działa nawilżająco. Krzem regeneruje tkankę łączną, ponadto stymuluje fibroblasty, aby syntezowały kolagen. Kwas hialuronowy nawilża skórę poprzez przyciąganie do warstwy rogowej cząsteczek wody i wspomagając syntezowanie ceramidów.

Skład:
• Aminokwasy (arginina, prolina)
• Pantenol
• Tetrapeptyd-3
• Kwas hilauronowy
• Krzem organiczny
• Cynk
• Miedź
• Askorbyl glukozydu

MediDerma – MESO CIT WH EGF

Wskazania:
W przypadku walki ze zmarszczkami oraz utraty jędrności skóry. Środka należy używać wraz z Meso Cit WH TGF-β2.

Właściwości:
Środek ma działanie stymulujące syntezę kolagenu typ I, proliferację keratynocytów, fibronektyny i elastyny. Usprawnia proces wymiany naskórka. Ma właściwości uelastyczniające i ujędrniające skórę. EGF jest zalecany w terapii blizn, rozstępów, depigmentującej oraz chrono- i fotostarzenia.

Skład:
• Aminokwasy (arginina, prolina)
• Pantenol
• Tetrapepytd – 3
• Kwas hialuronowy
• Cynk
• Miedź
• Czynnik wzrostu EGF

MediDerma – MESO CIT WH B2

Wskazania:
W przypadku utraty jędrności i napięcia skóry (czynniki te doprowadzają do powstawania zmarszczek). Zalecany w przypadku leczenia rozstępów oraz foto- i chronostarzenia.

Właściwości:
Środek stymuluje fibroblasty, pomaga w odbudowie skóry właściwej, zwiększa ilość włókien kolagenowych. Pobudza bardziej komórki do aktywności, zajmuje wygładzaniem, poprawianiem elastyczności i tekstury skóry. Za sprawą hamowania MMPS spowalnia degradację macierzy zewnątrzkomórkowej. Mocno wspomaga ekspresję białek macierzy zewnątrzkomórkowej.

MediDerma – MESO CIT TIMP 2

Wskazania:

Fotostarzenie, zmarszczki, utrata jędrności i hiperpigmentacja.

Właściwości:
TIMP – 2 jest inhibitorem metaloproteinazy biorącej udział w degradacji włókien kolagenowych. Po 30 roku życia Istotnie spada poziom syntezy kolagenu, przy jednoczesnym wzroście syntezy metaloproteinaz. Połączenie działania stymulującego syntezę kolagenu przy jednoczesnym ograniczeniu procesu niszczenia włókien. 

Skład:
• Komórki macierzyste jabłoni domowej
• Ergotioneina
• Pterostilben
• Wąkrota azjatycka
• Kwercetyna
• Tetrapeptyd -3
• Czynniki wzrostu:
• TIMP-2, TGF-β2, EGF, HGH, GMCSF