Lipoliza

Lipoliza

Woman Having Leg Injection Treatment at Beauty Clinic

Lipoliza iniekcyjna

to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu. Lipoliza to obecnie najnowocześniejszą metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Zabiegi tego typu stają się na świecie alternatywą dla bolesnych i obarczonym powikłaniami zabiegów jak odsysanie tłuszczu (liposukcja). Jest to obecnie najbezpieczniejsza i niedroga medyczna metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru.

Modelowanie sylwetki to ciężka i żmudna praca. Czasami same ćwiczenia i dieta nie wystarczają, aby osiągnąć upragniony rezultat. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, choć wiele osób obawia się inwazyjnych zabiegów upiększających. Lipoliza iniekcyjna jest alternatywą dla bolesnych i niosących ryzyko powikłań operacji plastycznych jak np.: liposukcja. To najnowsza i najbezpieczniejsza propozycja świata medycyny estetycznej dla osób wytrwale dążących do upragnionej sylwetki.

Na czym polega lipoliza?
W tkankę tłuszczową za pomocą zastrzyków wprowadzana jest mieszanka fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Fosfatydylocholina PPC jest naturalnym komponentem ludzkiego organizmu, który otrzymuje się z soi. Od dziesiątek lat jest stosowany w medycynie przy redukcji lipidów we krwi oraz zatorowości tłuszczowej. Fosfatydylocholina powoduje zniszczenie komórek tłuszczowych i uwolnienie tłuszczów, które dzięki domieszce L-karnityny są szybciej rozkładane i wydalane w procesie przemiany materii.Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Przede wszystkim warto zacząć od tego, że lipoliza nie jest metodą odchudzania, a punktowego kształtowania sylwetki. Mogą ją stosować osoby o normalnej wadze lub niewielkiej nadwadze, które zmagają się z miejscowym otłuszczeniem pewnych partii ciała. Zabieg najczęściej jest wykonywany w okolicach brzucha i fałd na plecach, ud oraz pośladków, podbródka, brody, a także w strefie pach i kolan. Lipoliza jest zatem dedykowana osobom, które mimo prowadzenia prawidłowej diety i wykonywania ćwiczeń fizycznych, nie mogą się pozbyć kłopotliwych stref swojej sylwetki. Zabieg nie będzie skuteczny u osób z dużą nadwagą lub otyłością.

Jak wygląda zabieg?
Procedurę rozpoczyna konsultacja z lekarzem. Przeprowadza on wywiad i zbiera informacje związane z uczuleniami oraz przebytymi i aktualnymi chorobami. Gdy lekarz oceni stan pacjenta jako właściwy, przystępuje do przeprowadzenia zabiegu. Na miejsca, które mają zostać poddane lipolizie, można nałożyć środek znieczulający pod postacią kremu lub maści. Przed dokonaniem wstrzyknięcia preparatu, skóra wyznaczonych stref jest starannie dezynfekowana. Mieszaninę fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny wprowadza się za pomocą cienkich igieł, które mają zminimalizować uczucie dyskomfortu i bólu u pacjenta.

Po dokonanym zabiegu ostrzyknięta skóra może być drażliwa – normalnym objawem jest obrzęk, zaczerwienienie i uczucie pieczenia, które jednak szybko mijają. Czasami pojawiają się także drobne krwiaki, które są naturalnym następstwem rozpadu komórek tłuszczowych.
Skuteczność zabiegu można zauważyć już po jednej iniekcji. W zależności od wielkości otłuszczonej strefy, zaleca się stosowanie zastrzyków w odstępie kilku tygodni dwa do trzech razy.

Efekty zabiegu

Lipoliza zapewnia skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej i trwałe efekty. Po dokonaniu zabiegu można zauważyć następujące korzyści:
• utratę kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,
• lepszy metabolizm komórek skóry,
• lepsze mikrokrążenie,
• stymulację regeneracji skóry,
• lepsze odżywienie skóry

Przeciwwskazania
Wykonywanie zabiegu jest niemożliwe w następujących przypadkach:
• ciąża oraz karmienie piersią,
• zaburzenia krzepnięcia krwi,
• padaczka oraz choroby wątroby i nerek,
• aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,
• alergia na składniki preparatu,
• otyłość

Cena zabiegu
Lipoliza jest niedrogą metodą usuwania miejscowych otłuszczeń, jednak nie można wskazać stałej ceny zabiegu. Wszystko zależy od obszaru poddanego zabiegowi, a także ilości tkanki tłuszczowej

i wstrzykniętego w nią preparatu.